صفحه اصلی اخبار گزارش ها پروژه ها مقالات مراکز پژوهش و فناوری اسناد بالادستی درباره ما ارتباط با ما
سه‌شنبه 18 مرداد 1401   03:21:22

 
 

رئیس پارک نوآوری و فناوری نفت و گاز تاکید کرد:
حل نیازهای شناسایی شده صنایع از مسیر شرکت‌های دانش بنیان

1401/2/7 چهارشنبه

رئیس پارک نوآوری و فناوری نفت و گاز گفت: این مجموعه در تلاش است تا شرکت‌ها در کنار استارت‌آپ‌ها قرار گیرند تا عملا جابجایی علم و دانش میان آنها جریان یافته و حاصل این تعامل پاسخگویی و حل نیازهای شناسایی شده صنایع باشد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، محمداسماعیل کفایتی در نشست هم اندیشی و دیدار صمیمانه مدیران شرکت‌های دانش بنیان با محسن خجسته‌مهر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران که صبح امروز (چهارشنبه، هفتم اردیبهشت) در مرکز همایش‌های کوشک برگزار شد، با تاکید بر اهمیت علم و فناوری در دنیا و اهمیت توسعه هرچه بیشتر جایگاه این حوزه در صنایع کشور، گفت: با مطرح شدن بحث علم و دانش، می بایست طبیعتا به امر اشتغال نیز توجه کرد چراکه اساسا از این منظر در چالش به سر می بریم.

رئیس پارک نوآوری و فناوری نفت و گاز با اشاره به ظرفیت بالای نیروی انسانی در کشور نسبت به ضرورت اشتغال افراد تحصیل کرده تاکید کرد و افزود: بحث بیکاری متخصصان و دانشجوبان باید چاره اندیشی شود و این جز با همراهی و همکاری بخش دولتی و خصوصی و در نهایت اختصاص ظرفیت‌ها قابل حل نیست.

وی افزود: شناسایی و مطالعه ظرفیت‌های موجود از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است به طوری که اشتغال نیروهای متخصص و با دانش در قالب به هم رسانی نیازها و شبکه توانمند می‌بایست در فهرست اولویت‌ها قرار گیرد.

کفایتی شناسایی توانمندی‌ها و ایجاد ارتباط میان شرکت‌های دانش بنیان و فناور و ظرفیت‌ها و نیازهای بخش‌های دولتی و خصوصی را وظیفه اصلی پارک نوآوری و فناوری نفت و گاز دانست و افزود: پارک در تلاش است تا مجموعه‌ها و شرکت‌ها در کنار استارت‌آپ‌ها قرار گیرند تا عملا جابجایی علم و دانش میان آنها جریان یافته و حاصل این تعامل پاسخگویی و حل نیازهای شناسایی شده صنایع باشد.

وی در پایان حمایت‌های همه جانبه صنعت از شرکت‌ها و مجموعه های دانش بنیان را یکی از نکات کلیدی در پیشرفت و توسعه کشور خواند و افزود: رفع موانع خواسته اصلی است و با پشتیبانی صنعت اول کشور یعنی صنعت نفت، در مسیر نیل به این مهم قدم برمی‌داریم.

 
 
امتیاز دهی