خانه
ایمیل
انگلیسی
نقشه سایت
تماس با ما
 
صفحه اصلی اخبار گزارش ها پروژه ها مقالات مراکز پژوهش و فناوری اسناد بالادستی درباره ما ارتباط با ما
دوشنبه 3 آذر 1399   22:38:15 

 

 
  اذان صبح
  طلوع خورشید
  اذان ظهر
  غروب خورشید
  اذان مغرب
اوقات به افق :

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب: فاز نخست پروژه‌های پژوهشی ازدیاد برداشت و بهبود تولید در مرحله نهایی است

1398/9/18 دوشنبه
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب گفت: فاز نخست قرارداد پروژه‌های پژوهشی ازدیاد برداشت و بهبود تولید از ۶ میدان نفتی که به پنج دانشگاه و مرکز علمی کشور واگذار شده بود، در حال اتمام است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران،‌ مدیرعامل شركت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در نشست بررسی پیشرفت پروژه های پژوهشی ازدیاد برداشت و بهبود تولید از ۶ میدان هیدروكربوری این شرکت که با حضور مدیر پژوهش و فناوری شركت ملی نفت ایران برگزار شد، اظهار كرد:‌ پروژه‌های پژوهشی ازدیاد برداشت و بهبود تولید از ۶ میدان نفتی اهواز، گچساران، كوپال، منصوری، كرنج و بی‌بی‌حكیمه به ۵ دانشگاه و مركز علمی كشور واگذار شد كه فاز نخست این قراردادها در حال اتمام است.
احمد محمدی گفت: اغلب پروژه های پژوهشی در مناطق نفت‌خیز جنوب به دلیل اینكه نتایج آنها ارتباط مستقیم با تولید دارند، از اولویت ویژه ای برخوردار هستند و ضرورت دارد به منظور تسریع و تكمیل به موقع آنها نسبت به برگزاری نشست های مشترك با دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی اقدام شود.
وی با تاكید بر این كه ضرورت دارد تعداد قابل توجهی از پروژه های پژوهشی مرتبط با فعالیت اصلی سازمان باشد، افزود: شركت ملی مناطق نفت خیز جنوب از شركت های دانش بنیان و مراكز علمی و پژوهشی كشور كه در ایجاد فناوری های مرتبط با تولید و راهبری از مخازن دارای ایده و اندیشه جدید هستند حمایت می كند.
مدیر پژوهش و فناوری شركت ملی نفت ایران نیز گفت: قراردادهای ازدیاد برداشت و بهبود تولید در قالب ۵ بسته كاری تعریف شده اند كه بسته اول شامل شناخت میدان،‌ بسته دوم مدلسازی و شبیه سازی مخزن،‌ بسته سوم انجام فعالیت های آزمایشگاهی، بسته چهارم اصلاح مدل شبیه سازی و بسته پنجم اجرای پایلوت میدانی است.
ابراهیم طالقانی با بیان اینكه انجام این پروژه ها مورد تاكید وزیر نفت است، افزود: هدف از واگذاری این پروژه‌ها به دانشگاه ها این است كه آنها با رویكرد علمی، چالش های میادین را شناسایی كنند و برای ازدیاد برداشت و بهبود تولید از این مخازن طرح های جدید ارائه دهند.
وی در ادامه، با بیان اینكه پژوهش در اولویت برنامه مدیران صنعت نفت قرار دارد، اظهار کرد:‌ فعالیت های پژوهشی باید در مسیری باشد كه دغدغه مدیران را کاهش دهد و در تصمیم گیری بهتر به آنها كمك كند.
طالقانی با اشاره به توانمندی دانشگاه ها و مراكز علمی و پژوهشی كشور در رفع نیازهای صنعت نفت، گفت: فاصله دانشگاه و صنعت نسبت به گذشته كمتر شده است و ساخت پمپ SRP توسط دانشگاه شهید چمران اهواز و ساخت مته حفاری توسط جهاد دانشگاهی خوزستان نشان دهنده این است كه دانشگاه ها و مراكز علمی رشد و پیشرفت چشمگیری داشته اند.
وی تصریح کرد: به همت جوانان تحصیل كرده، شركت های استارت‌اپی در كشور رو به رشد هستند و این شركت ها برای همكاری با صنعت نفت اعلام آمادگی كرده اند.
رئیس پژوهش و فناوری شركت ملی مناطق نفت خیز جنوب نیز در این نشست گزارشی از پیشرفت پروژه های پژوهشی ازدیاد برداشت و بهبود تولید از ۶ میدان ارائه داد.
شاهین كرد گفت:‌ این پروژه ها از پیشرفت خوبی برخوردار هستند و هم اكنون گزارش های زیادی در آستانه تأیید نهایی قرار دارند.
در ادامه این نشست درباره برخی پروژه های پژوهشی شركت ملی مناطق نفت خیز جنوب از جمله ساخت دمولسیفایرها، پاكسازی پساب بوسیله پودر میكروبی و ساخت اسكید ماونتد نمكزدایی بحث و تبادل نظر شد.
 
 
امتیاز دهی
 
 


پژوهش و فناوری
چند لحظه صبر كنيد