خانه
ایمیل
انگلیسی
نقشه سایت
تماس با ما
 
صفحه اصلی اخبار گزارش ها پروژه ها مقالات مراکز پژوهش و فناوری اسناد بالادستی درباره ما ارتباط با ما
دوشنبه 3 آذر 1399   22:29:13 

 

 
  اذان صبح
  طلوع خورشید
  اذان ظهر
  غروب خورشید
  اذان مغرب
اوقات به افق :

امضای تفاهم‌نامه همکاری میان نفت خزر و دانشگاه علم و فناوری مازندران

1398/9/11 دوشنبه
شرکت نفت خزر و دانشگاه علم و فناوری مازندران به‌منظور همکاری‌های فناورانه، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، این تفاهم‌نامه را علی اصولی، مدیرعامل شرکت نفت خزر و حمید محمدزاده، رئیس دانشگاه علم و فناوری مازندران امضا کردند.


اصولی در آیین امضای تفاهم‌نامه با دانشگاه علم و فناوری مازندران اظهار کرد: شرکت نفت خزر قصد دارد افزون بر فعالیت‌های عملیاتی، فنی و مهندسی، برای کاهش ریسک‌های عملیاتی و بالا بردن و غنی‌سازی فعالیت‌های ملی و پژوهشی و نیز کم کردن هزینه‌های جانبی، فعالیت‌های خود را عالمانه‌تر و آگاهانه‌تر به انجام برساند.


وی افزود: پیگیری و پیشبرد این تفاهم‌نامه در راستای انتقال فعالیت‌های میدانی صنعت نفت در دریای خزر و انتقال تجربه‌های علمی و تئوریک دانشگاه علم و فناوری مازندران و همچنین همکاری و نتیجه‌گیری برای بهره‌وری بیشتر در راستای فعالیت‌های عملیاتی صنعت نفت موثر خواهد بود.

در همین حال، حمید محمدزاده، رئیس دانشگاه علم و فناوری مازندران اظهار کرد: امیدوارم این تفاهم‌نامه به فعالیت‌های اجرایی بینجامد و شرکت نفت خزر که نیازمند مباحث مختلف علمی و تخصصی برای اکتشاف، استخراج و فعالیت نفتی در دریای خزر است، بتواند از آن استفاده کند.

حضور فعال نفت خزر در سومین همایش ملی هیدرات گازی ایران

سومین همایش ملی هیدرات گازی ایران با رویکرد نگاه به این منبع عظیم انرژی از دید صنایع بالادستی حوزه نفت و گاز در آب‌های دریای خزر و عمان و با بررسی چالش‌ها، اکتشاف، حفاری مخازن هیدرات گازی، تولید گاز طبیعی و همچنین معضلات صنایع میان‌دستی مانند انتقال، ذخیره‌سازی و تضمین جریان برگزار شد.

همچنین در این همایش چالش‌های صنایع پایین‌دستی از جمله ممانعت‌کننده‌ها و بهبوددهنده‌ها و الگوسازی هیدرات گازی نیز بررسی و افزون بر نگاه به هیدرات گازی به عنوان مشکل و معضل در صنایع، به کاربردهای مختلف هیدرات گازی از طریق فناوری‌های نوین هم پرداخته شد.
 
امتیاز دهی
 
 


پژوهش و فناوری
چند لحظه صبر كنيد