خانه
ایمیل
انگلیسی
نقشه سایت
تماس با ما
 
صفحه اصلی اخبار گزارش ها پروژه ها مقالات مراکز پژوهش و فناوری اسناد بالادستی درباره ما ارتباط با ما
دوشنبه 3 آذر 1399   22:22:36 

 

 
  اذان صبح
  طلوع خورشید
  اذان ظهر
  غروب خورشید
  اذان مغرب
اوقات به افق :

تسلیت

1399/1/24 یکشنبه


 

اگر چه از عمر دل سیری نیست      مرگ می آید و تدبیری نیست


بخش زمين‌شناسي كشور بطور اعم و زمين‌شناسي نفت بطور اخص يكي از فرهيختگان و پيشكسوتان خود را از دست داد. ضايعه‌اي كه به راحتي و به زودي جبران نخواهد شد.

مهندس همايون مطيعي اولين رئيس سياستگذاري، فناوري و نوآوري مديريت پژوهش و فناوري پس از 73 سال عمر با عزت كه 48 سال آن را در حوزه زمين‌شناسي مطالعه و تحقيق كرد، به ديدار حق شتافت.
هر چند زنده ياد همايون مطيعي نقش بسزايي در بخش زمين‌شناسي داشته‌اند و فعاليت‌هاي كاري خود را از شركت ملي مناطق نفت‌خيز جنوب شروع نمودند، اما بخش پژوهشي صنعت نفت نيز از تجربيات ايشان بي‌بهره نبوده و در طول مدتي كه مسئوليت سياستگذاري، فناوري و نوآوري مديريت پژوهش و فناوري را بر عهده داشتند، تعداد كثيري پروژه‌هاي مطالعاتي كاربردي، برگرفته از تجربيات خود در شركت‌هاي عملياتي و مديريت اكتشاف، تعريف و راه‌اندازي كردند و باعث پويايي جامعه تحقيقاتي كشور در مراكز دانشگاهي شدند علاوه بر فعاليت‌هاي داخلي، در حوزه بين‌المللي نيز فعال بوده بطوريكه ضمن مشاركت در تحرير يك كتاب به زبان انگليسي در مورد چينه‌هاي خليج‌فارس و تطابق آن با سازندهاي حاشيه جنوبي خليج‌فارس مي‌توان به اثرگذاري ايشان در كنسرسيوم بين‌المللي ازدياد برداشت با حضور شركت‌هاي بزرگ بين‌المللي نفتي اشاره نمود. ايشان تجربيات خود را در چندين جلد كتاب براي اهل فن به رشته تحرير در آورده‌اند و از اين جهت همچنان در بين زمين‌شناسان حضور دارند.

سعديا مرد نكونام نميرد هرگز                               مرده آن است كه نامش به نكويي نبرند

مديريت پژوهش و فناوري ضايعه از دست دادن چنين فرهيخته‌اي را به جامعه پژوهش و فناوري كشور، خصوصاً خانواده زمين‌شناسان ايران تسليت عرض مي‌نمايد. روحشان شاد و يادشان گرامي


                                                                   مديريت پژوهش و فناوري
 
 
امتیاز دهی
 
 


پژوهش و فناوری
چند لحظه صبر كنيد