صفحه اصلی اخبار گزارش ها پروژه ها مقالات مراکز پژوهش و فناوری اسناد بالادستی درباره ما ارتباط با ما
یکشنبه 19 اردیبهشت 1400   11:57:21
 

مدیر پژوهش و فناوری NIOC بیان کرد:
احصای بیش از ۲۰۰ موضوع فناورانه برای شرکت‎های دانش بنیان

1399/11/4 شنبه

مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران با تاکید بر ضرورت توجه به حوزه پژوهش و فناوری، از احصای ۲۰۰ موضوع فناورانه برای ارائه به شرکت های دانش بنیان خبر داد.


به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، ابراهیم طالقانی در نخستین روز از برگزاری بیست و پنجمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با بیان این که در سال پیش رو تمرکز بر حوزه های شرکت های دانش بنیان بیش از پیش خواهد بود، گفت: ما دستاوردهای مطلوب تری را در این حوزه خواهیم داشت چراکه فعالیت های زیرساختی مورد نیاز در سال گذشته انجام شده و در سال آتی به محصول خواهند رسید. 

وی با تاکید بر این که ارتقای توانمندی های دانش بنیان در سال آینده در زمره اولویت های شرکت ملی نفت ایران در حوزه پژوهش و فناوری است، افزود: از دیگر اهداف پیش رو حمایت از پایان نامه ها و فرصت های مطالعاتی است.

طالقانی با اشاره به این که در سال ۹۹ در حوزه پژوهش و فناوری اتفاقات زیرساختی مطلوبی صورت گرفته است، عنوان کرد: توسعه فناوری ها در بخش دانشگاهی از پیشرفت خوبی برخوردار است و در حال حاضر با بیش از ۱۵ دانشگاه تعداد ۲۸ قرارداد بزرگ اکتشافی، تولیدی و بهینه سازی مصرف منعقد شده است. 

مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران اظهار کرد: در همین راستا دانشگاه ها زیرساخت های لازم را به وجود آورده اند و هم اکنون تیم های متعددی در دانشگاه ها مشغول به فعالیت هستند به طوری که بیش از ۶۰۰ تن از اعضای هیات علمی حضور دارند و به جز این پروژه ها، دستاوردهای مطلوبی نیز در حوزه های اجتماعی و فنی نیزداشته ایم.

وی گفت: اکنون در حوزه تولید پروژه های Fast Track به سطوح اجرایی وارد شدیم و نکته مهم آن است که پژوهش در کتابخانه ها صورت می گرفت اما طی حدود ۲ سال گذشته پژوهش ها به صورت میدانی نیز اجرایی شده که به طور مثال دستگاه های ساخته شده در عمل در حال استفاده هستند و بر مبنای آن ها برنامه های حفاری صورت گرفته و نیز مناقصه ها بر همین اساس می گیرند و به عبارتی پژوهش به مغز متفکر عملیات اجرایی بدل شده است.

 
 
امتیاز دهی
 
 

پخش غيرزنده ویدئو