خانه
ایمیل
انگلیسی
نقشه سایت
تماس با ما
 
صفحه اصلی اخبار گزارش ها پروژه ها مقالات مراکز پژوهش و فناوری اسناد بالادستی درباره ما ارتباط با ما
پنجشنبه 9 بهمن 1399   06:20:57
 

 

 
  اذان صبح
  طلوع خورشید
  اذان ظهر
  غروب خورشید
  اذان مغرب
اوقات به افق :

مدیر پژوهش و فناوری NIOC تاکید کرد:بهره‌مندی حداکثری نفت از توان شرکت‌های دانش بنیان/ ۵۱ چالش فناورانه ارزیابی شد

1399/8/18 یکشنبه

مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران از بهره‌مندی حداکثری از توان شرکت های دانش بنیان و موسسات تحقیقاتی برای رفع چالش ها و نیازهای فناوری ساخت و خدمات خبر داد.


ابراهیم طالقانی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران از استفاده حداکثری از توان شرکت های دانش بنیان و موسسات تحقیقاتی خبر داد و گفت:  شرکت ملی نفت ایران قصد دارد بخشی از چالش های پیش روی خود در بخشهای مختلف نیازهای فناورانه ساخت، خدمات و یافتن راه حل های مرتبط در صنعت نفت را با همکاری این شرکت ها و موسسات به انجام رساند.

به گفته طالقانی، با همکاری شرکت های تابعه شرکت ملی نفت ایران، هم اکنون از میان بیش از ۲۲۰ موضوع و نیاز متنوع، ۵۱ چالش اصلی که با استفاده از راه حل های فناورانه و توان علمی و فنی شرکت های دانش بنیان قابل برطرف شدن است، انتخاب شده است.

وی با بیان اینکه نیازهای فناورانه ساخت و خدمات بر اساس اهمیت آن در شرکت نفت اولویت بندی شده است، اظهار کرد: ۵۱ چالش انتخاب شده به همراه شرح مختصری از آنها به منظور شناسایی شرکت های دانش بنیان توانمند در هر مساله به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ارسال شده و شرکت های مرتبط در بخش های مختلف نیز از سوی آن معاونت، معرفی شده اند.

طالقانی افزود: در مرحله بعد، شرکت های توانمند برای هر موضوع انتخاب و شرکت ملی نفت ایران حمایت های لازم را جهت به نتیجه رسیدن راه حل برای هر یک از چالش ها انجام خواهد داد.

وی از به روز رسانی دوره ای چالش ها و نیازها خبر داد و گفت: همواره این فرصت برای تمامی شرکت های دانش بنیان و موسسات تحقیقاتی مهیا خواهد بود که با توجه به نیازهای صنعت نفت در حوزه های مرتبط با زمینه های کاری فناورانه به این چالش ها ورود کنند. 

به گفته مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران، تعامل نفت و شرکت های دانش بنیان، افزون بر رشد هدفمند این  شرکت ها و ایجاد زمینه و انگیزه فعالیت، نقش مهم و عملی در رفع چالش ها و مشكلات عملیاتی شركت های تابعه و پاسخ  به نیازهای اصلی و کلیدی در بخش بالا دستی صنعت نفت خواهد داشت. 
 
امتیاز دهی
 
 


پژوهش و فناوری
چند لحظه صبر كنيد