صفحه اصلی اخبار گزارش ها پروژه ها مقالات مراکز پژوهش و فناوری اسناد بالادستی درباره ما ارتباط با ما
سه‌شنبه 18 مرداد 1401   03:13:39

 
 


بیست و چهارمین نشست کمیته بررسی راهکارهای مناسب استفاده از فناوری نانو در شرکت ملی نفت ایران در اهواز برگزار شد

1401/4/11 شنبه
بیست و چهارمین جلسه كمیته بررسي راهكارهاي مناسب استفاده از فناوري نانو در شركت ملي نفت ايران روز چهارشنبه(۸ تیرماه۱۴۰۱) به میزبانی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و با حضور آقاي دانشی، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، آقاي مطهری مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران، آقاي قنبری مدیر پشتیبانی ساخت و تامین کالا شرکت ملی نفت ایران و نمايندگان شرکـت های تابعه به همراه کارشناسان و اعضای کمیته از شرکت های تابعه شرکت ملی نفت ایران در اهواز برگزار شد.
از اهداف مهم این نشست می توان به بررسی راهکارهای مناسب استفاده از فناوری های نانو، گزارش اقدامات و دستاوردهای حاصل از نانو فناوری در پژوهشگاه صنعت نفت و همچنین انجام هماهنگی نهایی بین اعضای کمیته در خصوص برنامه اجرایی این کمیته اشاره نمود. در این جلسه گزارشی از اقدامات انجام شده و فعالیت‌های در حال انجام به‌همراه مشخصات محصولات نانو فناوری پژوهشگاه صنعت نفت و سایر شرکت های تابعه  به حاضران ارائه شد.
در طي اين جلسه مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران گفت: پروژه‌هایی که در حوزه فناوری نانو تعریف می‌شوند نباید صرفاً پروژه‌های مطالعاتی و آزمایشگاهی باشد بلکه کاربرد میدانی و عملیاتی این فناوری نیز در پروژه‌ها مورد توجه قرار گیرد. ايشان همچنين افزودند، صرف استفاده از فناوری نانو برای ما مهم نبوده بلکه بهره‌وری و تاثیر آن درکاهش هزینه‌ها، افزایش کیفیت و سرعت رسیدن به اهداف اهمیت بالاتري را دارد.
لازم به ذکر است کمیته نانو فناوری در شرکت ملی نفت ایران در راستای یکی از وظایف بالادستی بر اساس مصوبه هیأت وزیران در مورد ماده ۷ مرتبط با سند گسترش به‌کارگیری فناوری‌ نانو در شرکت ملی نفت ایران تشکیل شده است. بر اساس این سند وظایف و تکالیفی برای وزارت نفت تعریف شده بود و شرکت ملی نفت ایران به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های وزارت نفت در ۱۳ بند تکالیفی را بر عهده دارد.
 
 
امتیاز دهی