خانه
ایمیل
انگلیسی
نقشه سایت
تماس با ما
 
صفحه اصلی اخبار گزارش ها پروژه ها مقالات مراکز پژوهش و فناوری اسناد بالادستی درباره ما ارتباط با ما
پنجشنبه 28 تير 1397   21:18:42

 
Trueكوچك يا بزرگ كردن بخش :.
برگزاری جلسه کمیته علمی پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران در روز سه شنبه 10 مرداد سال 1396، جلسه کمیته علمی پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران با ساختاری جدید و با هدف بررسی و حمایت از مقالات علمی در محل مدیریت پژوهش و فناوری برگزار گردید.
این جلسه با حضور سرپرست مدیریت پژوهش و فناوری، نماینده مدیریت اکتشاف، نماینده مدیریت نظارت بر تولید، نماینده شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و کارشناسان و نمایندگان مدیریت پژوهش و فناوری برگزار گردید.
ابتدا آقای مهندس ابراهیم طالقانی، سرپرست مدیریت پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران در خصوص نحوه کار کمیته علمی، چگونگی حمایت از مقالات علمی ارائه شده در کنفرانس های معتبر بین المللی داخلی و خارجی و نیز مقالات چاپ شده در نشریات معتبر بین المللی داخلی و خارجی و مفاد مصوبه مربوط به این کمیته توضیحات جامعی را بیان نمودند.
ایشان در ادامه تصریح کردند که اینگونه حمایت ها باعث ایجاد انگیزه در زمینه تولید علم، بروز خلاقیت ها و شناسایی کارشناسان مستعد و پژوهشگر، تشویق و ترغیب آنها جهت حضور موثر در مجامع بین المللی معتبر، بهره برداری از دستاوردهای علمی و یافته های پژوهشی و ارتقاء کارایی و اثربخشی فعالیت های انجام شده در سطح شرکت ملی نفت ایران شده است.
آمار نشان داده است که تعدادی از شرکت های تابعه در این زمینه فعالیت بیشتری داشته اند. امید است که کلیه واحدهای مرتبط با شرکت ملی نفت ایران در زمینه ارائه مقالات در مجامع بین المللی و نشریات معتبر فعالیت بیشتری داشته باشند و این کمیته نیز بتواند با حمایت مالی در جهت ایجاد انگیزه موثر واقع شود.
در ادامه دبیر کمیته، تعداد 27 مقاله علمی که تعدادی از آنها در کنفرانس های علمی ارائه شده و تعدادی نیز در نشریات معتبر به چاپ رسیده بودند را مطرح نمودند.
پس از بحث و بررسی مقالات مذکور توسط اعضای کمیته، تعداد 22 مقاله پذیرفته شد، تائید و حمایت از 2 مقاله منوط به بررسی بیشتر اعضای کمیته گردید و 3 مقاله نیز مشمول حمایت واقع نشد.
در انتها با توجه به ساختار جدید کمیته علمی مقرر گردید طبق روال سابق قبل از هر جلسه کلیه مقالات جهت مطالعه و بررسی در اختیار اعضا قرار گیرد و در جلسه بعد تصمیم‌گیری نهایی در خصوص هر مقاله صورت پذیرد.
 
امتیاز دهی
 
 


پژوهش و فناوری
چند لحظه صبر كنيد


خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (niocguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما