خانه
ایمیل
انگلیسی
نقشه سایت
تماس با ما
 
صفحه اصلی اخبار گزارش ها پروژه ها مقالات مراکز پژوهش و فناوری اسناد بالادستی درباره ما ارتباط با ما
پنجشنبه 28 تير 1397   21:22:39

 
Trueكوچك يا بزرگ كردن بخش :.
کنگره جهانی نفت، آینده صنعت نفت را ترسیم می‎کند/افزایش همکاری‎های فناورانه و تعاملات بین‎المللی ایران سرپرست مدیریت پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه کنگره جهانی نفت چشم انداز آینده صنعت نفت را رقم می زند، افزود: همکاری فناورانه از مهمترین مباحث کنگره جهانی نفت است. ابراهیم علوی طالقانی با اشاره به اینکه در بیست و دومین کنگره جهانی نفت که در استانبول برگزار می شود، حدود ۵ هزار نفر از فعالان صنعت نفت دنیا حضور دارند، بیان کرد: این گردهمایی مهم نفتی، هر ۳ سال یکبار برگزار می‌شود که هم اکنون بیست و دومین دوره در استانبول برگزار می شود و بیست و سومین دوره نیز ۳ سال دیگر در آمریکا برگزار خواهد شد.

علوی طالقانی، سرپرست هیأت نمایندگی شرکت ملی نفت ایران در بیست و دومین کنگره جهانی نفت با بیان اینکه ایران از گذشته تاکنون حضور فعالی در شورا و کنگره جهانی نفت داشته است، افزود: در این کنگره تمام دست اندرکاران صنعت نفت شرکت می‌کنند که در بخشی از این گردهمایی مسائل عمومی و روندهای جهانی صنعت نفت دنبال می شود و در بخش دیگر مقالات علمی ارائه می شود.

حضور فعال شرکت های غیردولتی در کنگره جهانی نفت
علوی طالقانی با اشاره به اینکه بنا به نظر وزیر نفت، انجمن نفت ساماندهی سازمان‎های غیردولتی نفت را برای حضور در کنگره جهانی برعهده گرفته است، تصریح کرد: در این دوره از برگزاری کنگره تصمیم بر این است که تنها بخش دولتی حضور نداشته باشد و انجمن ها، دانشگاه‌ها و شرکت‌های خصوصی در هیأت ایرانی حضور دارند.
وی افزود: کنگره در چهار بخش عمده بالادست، پالایش و پتروشیمی، گاز و مسائل مدیریتی برگزار می شود و کشورهایی که شرکت نفت ملی دارند به صورت کشوری حاضر می شوند و سایر کشورها غرفه کوچکی در محل دارند. در مجموع شرکت‎ها حضور پررنگ تری در کنگره امسال دارند.
سرپرست هیأت نمایندگی شرکت ملی نفت ایران در بیست و دومین کنگره جهانی نفت با اشاره به اینکه در هر بخش چهار مجموعه اجرایی از جمله سخنرانی های کلیدی مدیران عامل، نشست های وزارتی، میزگرد و مقالات علمی وجود دارد، افزود: جمهوری اسلامی ایران دارای محققان مطرحی است که با حمایت‌های شرکت ملی نفت ایران از پژوهشگران همواره زمینه ای فراهم می شود که علاقه مندان فراوانی برای ارائه مقاله در هر دوره حضور یابند.
ارائه ۲۳ مقاله علمی ایرانی در کنگره جهانی نفت
علوی طالقانی با بیان اینکه بیش از ۴۰۰ مقاله به کنگره امسال ارائه شده است و در ارائه مقاله ها دولت‌ها دخالتی ندارند، تشریح کرد: در بحث پذیرش مقاله ها اگر کشوری اسپانسر شود امتیاز و شانس بیشتری برای پذیرش مقالات محققان آن کشور در  کنگره وجود دارد، اما با وجود اینکه ایران اسپانسر نشده است در کنگره امسال ۲۳ مقاله پذیرفته شده دارد که از این حیث توانسته ایم رتبه سوم را کسب کنیم و این نشان می‌دهد که سطح علمی مقالات ما بالاست.
وی با اشاره به حضور فعال کمیته جوانان ایرانی و قبول بخشی از مسئولیت ها در این دوره از کنگره، گفت: بین کمیته جوانان و هیأت نمایندگی شرکت ملی نفت ایران رابطه بسیار خوبی برقرار شده است به طوری که چند نفر از اعضای کمیته جوانان در کنار هر مدیر دولتی هستند و به آنها کمک می کنند. قطعا با این همکاری دستاورد بهتری از کنگره حاصل می شود.
سرپرست مدیریت پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه در این کنگره چهار روزه حضور ایران به عنوان یک کشور توانمند و اثرگذار به افزایش تعاملات بین المللی کمک می کند، تصریح کرد: می خواهیم با استفاده از فرصت پسابرجام از تکنولوژی های روز دنیا بهره مند شویم و به شرکت های بزرگ دنیا نشان دهیم با حضور آنها در ایران رابطه مفید و دوجانبه برقرار خواهد شد.

افزایش تعامل میان سازندگان داخلی و خارجی، رهاورد کنگره نفت
علوی طالقانی افزود: مباحثی مانند بومی سازی تجهیزات صنعت نفت و ده گروه کالایی نیز به عنوان اهداف اصلی انتخاب شده اند که اشتغال زایی ایجاد می کند اما برای تحقق آن نیاز به انتقال فناوری و تعامل میان سازندگان داخلی و خارجی است که این کنگره به ایجاد این تعامل کمک می کند تا بتوانند با هم همکاری کنند.
وی حضور مدیران عامل و افراد تاثیر گذار در صنعت نفت و مطرح کردن رئوس برنامه های عملیاتی را یکی از وجوه مهم کنگره جهانی دانست و افزود: باید به صورت هوشمندانه، سخنرانی ها آنالیز و بررسی شود؛ برای مثال در دوره قبل مطرح شده بود که به دنبال کاهش قیمت تمام شده تولید نفت های غیر متعارف هستند و امروز شاهدیم که این اتفاق افتاده است، بنابراین امروز باید دید اگر فعالیت این شرکت‌ها روی ماشین‌های بدون انرژی فسیلی برای حمل  و نقل است، در آینده بخشی از بازار به آن سمت خواهد رفت؛ در حقیقت این کنگره چشم اندازی از آینده صنعت نفت می دهد و باید بسیار هوشمندانه این آینده را در میان سخنرانی های کلیدی پیدا کرد.
سرپرست هیأت نمایندگی شرکت ملی نفت ایران در بیست و دومین کنگره جهانی نفت با بیان اینکه در این کنگره بلوک های اکتشافی و فرصت های سرمایه گذاری ایران نیز معرفی می شوند، افزود: برنامه ما ارتقاء شرکت‎های داخلی است و ما با کمک این کنگره‎ها ارتباطات لازم را فراهم می کنیم.
علوی طالقانی افزود: جذب سرمایه و همکاری های فناورانه و بومی سازی فناوری آینده صنعت نفت ایران است و ما باید در این کنگره آینده شرکت های بزرگ نفتی را بررسی کنیم.
بیست و دومین کنگره جهانی نفت، ۱۸ تا ۲۲ تیرماه ۱۳۹۶ در مرکز همایش‎های بین‎المللی استانبول برگزار می‎شود.

 
امتیاز دهی
 
 


پژوهش و فناوری
چند لحظه صبر كنيد


خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (niocguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما